تلفن : 73612-021

دستگاه  uv فیلترو Filtreau

دستگاه  uv فیلترو Filtreau امروزه یکی از قسمت های اصلی در استخر ها، برخورداری از سیستم های تصفیه آب می باشد. به عبارت دیگر افراد لازم و ضروری است در استخر های خود از سیستم های ضدعفونی کننده جهت استفاده از آب سالم و پاکیزه استفاده کنند. دستگاه uv فیلترو به عنوان یکی از برترین و پیشرفته ترین دستگاه های ضدعفونی آب استخر ها جهت از بین بردن آلودگی آن ها تولید شده است. این دستگاه که ساخت کشور هلند می باشد از جنس و کیفیت بسیار بالایی برخوردار است. همچنین متریال به کار رفته در آن فولاد، آلومینیوم، آهن، فایبرگلاس و پلی استر می باشد. این دستگاه با کیفیت، در تمامی استخر ها از جمله استخرهای عمومی و خانگی مورد استفاده قرار می گیرد. زیرا می تواند با جلوگیری از رشد باکتری و میکروب ها، از آلوده شدن آب جلوگیری کند.

معرفی و مراحل نصب دستگاه  uv فیلترو Filtreau
معرفی و مراحل نصب دستگاه  uv فیلترو Filtreau

همچنین دستگاه  uv فیلترو (Filtreau) قابلیت جداسازی املاح و ذرات جامد موجود در آب استخر ها را دارد. بنابراین افراد می ‌توانند برای ضدعفونی کردن آب استخر خود و تمیز نگه داشتن آن، از این دستگاه پر کاربرد استفاده کنند. از آنجایی که آب استخر ها پس از گذر زمان دچار آلودگی می شوند، باکتری و میکروب ها در آن رشد می کنند. همچنین با رشد این آلاینده ها، میزان کدورت آب افزایش پیدا می کند. بنابراین تصفیه و تخلیه آب آن از اهمیت بسیاری برخوردار است. علاوه بر این، استفاده از آب سالم و پاکیزه در استخر ها برای شنا، ضروری و لازم می باشد. چرا که آب های آلوده سبب ایجاد بیماری های مختلف از جمله خارش پوستی، بیماری های چشم و…. می‌ شوند.

لذا افراد امروزه این بیماری ها را کاهش داده اند. چرا که آب استخر خود را به راحتی و در سریع ترین زمان ممکن با استفاده از دستگاه  uv فیلترو Filtreau ضدعفونی و تصفیه می‌کنند.

 

مشخصات فنی دستگاه  uv فیلترو Filtreau:

دستگاه  uv فیلترو (Filtreau) به دلیل جنس و متریال های مختلفی که دارد، در انواع استخر و جکوزی ها مورد استفاده قرار می گیرد. زیرا لامپ های uv این دستگاه، اشعه ماوراء مورد نیاز برای ضدعفونی کردن استخر‌ها را تولید می‌کنند. به همین منظور ضدعفونی کردن و گندزدایی آب استخر‌ها با اشعه تولید شده از لامپ های uv، به راحتی انجام می‌شود. همچنین افراد با استفاده از این دستگاه فیلترو، نیاز به مواد مصرفی دیگر برای ضد عفونی ندارند.

یکی از مهم ترین و بارز ترین مشخصات فنی دستگاه  uv فیلترو (Filtreau)، تولید در وات‌های و ظرفیت‌های مختلف می‌باشد. لذا موتور آن از قدرت و توان بسیار بالایی برخوردار است. همچنین می‌ تواند با از بین بردن باکتری‌های موجود در استخرها و ضدعفونی کردن آب، آب سالم را در اختیار افراد قرار دهد. به عبارت دیگر این دستگاه فیلتر، آب تصفیه شده و شفاف را با ضدعفونی کردن استخر، برای افراد فراهم می کند. به همین منظور آن ها می‌ توانند بدون نیاز به مواد مصرفی دیگر برای ضدعفونی و گندزدایی آب، از آب سالم و پاکیزه در استخر خود استفاده کنند.

خصوصیات:

از دیگر خصوصیات و مشخصات فنی uv فیلترو می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • این دستگاه تصفیه آب، تولید شده از کشور هلند می باشد. بنابراین قطعات و تجهیزات آن از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند.
 • در این نوع دستگاه از نمایشگر ال ای دی استفاده شده است. لذا زمانی که دستگاه تصفیه نیاز به تعویض و تعمیر داشته باشد، این نمایشگر چشمک می زند.
 • دستگاه  uv فیلترو (Filtreau) به دلیل برخورداری از مخزن بزرگ، از افت فشار کم برخوردار است.
 • جنس محفظه و بدنه این دستگاه، استیل استنلس می باشد. به همین منظور در برابر زنگ زدگی و ساییدگی از خود مقاومت بسیاری نشان می دهد.

پس مشخصات فنی این دستگاه بسیار گسترده و متنوع می باشد. لذا افراد لازم است هنگام خریداری این وسایل، تمامی مشخصات آن ها را در نظر بگیرند.

 

انواع مدل‌های دستگاه  uv فیلترو Filtreau و معرفی آنها
انواع مدل‌های دستگاه  uv فیلترو Filtreau و معرفی آنها

 

مزایای استفاده از دستگاه  uv فیلترو (Filtreau):

امروزه استفاده از انواع دستگاه های تصفیه و فیلترو، جایگزین روش های گذشته برای ضدعفونی کردن آب استخر ها شده است. زیرا افراد در گذشته برای جلوگیری از رشد باکتری ها در آب استخر خود و از بین بردن کدورت آن، از مواد شیمیایی(همانند کلر) استفاده می‌کردند. اما امروزه با وجود دستگاه‌های مختلف و متنوع، ضدعفونی کردن و گندزدایی استخر ها بسیار آسان و راحت شده است. پس این دستگاه ها از قابلیت و مزایای بسیاری برخوردار هستند.

مزایا:

لذا از متداول ترین مزایای استفاده از دستگاه uv استخر، می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • دستگاه uv استخر قابلیت از بین بردن میکرو ارگاسم‌ها موجود در آب استخر و باکتری های موجود در آن را دارد. همچنین در برابر مواد شیمیایی موجود در آب از جمله کلر مقاومت بسیار بالایی از خود نشان می‌دهد.
 • اگرچه این دستگاه می تواند تمامی املاح و ذرات جامد آب را تصفیه و تخلیه کند. اما هیچگاه خواص فیزیکی و شیمیایی آن از بین نمی‌رود. به عبارت دیگر این دستگاه با عملکرد و قابلیت‌های بسیاری که دارد، خاصیت فیزیکی و شیمیایی خود را از دست نمی‌دهد.
 • هزینه خرید دستگاه تصفیه و تخلیه فیلترو، مناسب و مقرون به صرفه می‌باشد. اما افراد با رعایت نکات مهم در انتخاب این محصول می‌توانند آن را با قیمت مقرون به صرفه تر از هزینه‌های نگهداری زیاد برای مواد شیمیایی خریداری کنند.
 • دستگاه uv استخر در کاهش مصرف کلر و دیگر مواد شیمیایی در استخر ها، نقش گسترده دارد.
 • این دستگاه با زلال سازی آب و ضد عفونی کردن آن، از بیماری های مختلف از جمله بیماری های پوستی و قرمز شدن چشم ها جلوگیری می کند.

 

 

مراحل نصب دستگاه  uv فیلترو (Filtreau):

همان طور که می دانیم نصب و راه اندازی صحیح این نوع دستگاه تصفیه و گندزدایی، از اهمیت بسیاری برخوردار است. به همین منظور، افراد می بایستی از کادر مجرب و فنی در زمینه نصبدستگاه  uv فیلترو (Filtreau) کمک بگیرند. زیرا در صورتی که این وسایل به شکل صحیح نصب نشوند، امکان آسیب رسیدن به آن ها و افت عملکرد شان وجود دارد. علاوه بر این، افراد می بایستی هنگام نصب و راه اندازی این دستگاه، از پایه های نگهدارنده استفاده کنند. چرا که این پایه ها سبب جلوگیری از وارد شدن فشار بسیار به دستگاه می شوند. بنابراین وجود پایه های نگهدارنده برای استفاده مفید و کاری از این دستگاه، ضروری و لازم می باشد.

این دستگاه فیلتر از قطعات و اجزای مختلفی تشکیل شده است. دلیل استفاده از قطعات مختلف، افزایش عملکرد محصول و تامین افت فشار ایجاد شده می باشد. علاوه بر این، نور uv بسیار خطرناک است. به همین منظور تولید کنندگان در تولید و طراحی این دستگاه از قطعات مختلفی استفاده کرده اند. چرا که می توانند تا حد ممکن از انتشار نور به بیرون جلوگیری کنند.

 

عملکرد دستگاه  uv فیلترو برای گندزدایی آب استخر و جکوزی
عملکرد دستگاه  uv فیلترو برای گندزدایی آب استخر و جکوزی

 

سایر مراحل:

مراحل نصب دستگاه  uv فیلترو (Filtreau) به گونه ای است که افراد آن را به صورت عمودی و افقی نصب می کنند. به عبارت دیگر، در مرحله اول افراد پس از انتخاب مکان مناسب برای نصب این دستگاه، محفظه uv را آماده می‌کنند. سپس محفظه شیشه ای دستگاه فیلتر را درون محفظه استیل آن فشار می دهند و پیچ های آن را می بندند. در این مرحله محفظه یو وی دستگاه فیلترو آماده است. در مرحله بعد، نصاب ها لامپ و سیم های محفظه uv را داخل آن قرار می‌دهند و درپوش آن را می‌بندند. سپس برای نصب شلنگ دستگاه فیلترو، از زانویی استفاده می کنند. در آخرین مرحله، دستگاه  uv فیلترو (Filtreau) آماده است و با اتصال آن به برق و نصب شیلنگ های آب، به ضدعفونی کردن و گندزدایی از آب استخر ها می‌پردازد.

 

 

انتخاب دستگاه uv فیلترو به بهترین شکل:

می‌ دانیم که دلایل مختلف و بسیاری برای استفاده از این دستگاه فیلتر و تصفیه آب استخر ها وجود دارد.

کاربرد:

مهم ترین و اصلی ترین دلایل استفاده از دستگاه uv استخر عبارت اند از:

 1. آب استخر ها پس از ورود از محفظه یا مخزن انواع پمپ فیلتر، ممکن است دچار آلودگی شود. بنابراین برای از بین بردن آلودگی آن استفاده از دستگاه uv فیلترو لازم و ضروری می باشد.
 2. اگر آب هنگام عبور از ورودی و خروجی پمپ های تصفیه استخر دارای باکتری و میکروب باشد، لازم است از دستگاه فیلتر uv استفاده شود.

انتخاب دستگاه uv استخر به بهترین شکل ممکن و با رعایت قوانین و مقررات خرید آن، از اهمیت بسیاری برخوردار است. لذا افراد می بایستی هنگام خرید و انتخاب این دستگاه، تمامی قابلیت و مزایای آن را در نظر بگیرند. همچنین کیفیت و سالم بودن قطعات و تجهیزات آن را بررسی کنند.

علاوه بر این، یکی دیگر از نکات بسیار مهم در انتخاب و خرید فیلتر uv ، توجه به مدت زمان گارانتی آن و کشور تولید کننده می‌باشد. زیرا این پمپ ها در طول زمان بر اثر تحمل فشار بسیار زیاد دچار آسیب و افت عملکرد می‌‌شوند. بنابراین نیاز به تعویض و تعمیر دارند. به همین منظور افراد می‌ توانند با توجه به مدت زمان گارانتی آن ها، به صورت رایگان از خدمات فروشندگان بهرهمند شوند. یکی دیگر از عواملی که در انتخاب و خرید مطمئن و بسیار خوب این دستگاه نقش دارد، روش خرید آن می باشد. به همین منظور افراد با انتخاب بهترین روش و مراجعه به سایت های مطمئن و قابل اعتماد، می‌توانند متریال به کار رفته در این دستگاه ها را بررسی کنند. سپس با توجه به بودجه خود، حجم آب استخر و متراژ آن دستگاه های مناسب را خریداری کنند. همچنین از خدمات پس از فروش آن ها و قابلیت هایی که دارند، به خوبی بهره مند شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مقاله