Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
تلفن : 73612-021

هوشمند سازی استخر

در ادامه به معرفی سیستم هوشمند سازی استخر و موتورخانه می‌پردازیم. این سیستم علاوه بر اینکه می‌تواند استخر شما را به یک استخر هوشمند بر اساس IOT (اینترنت اشیا) تبدیل کند، می‌تواند سیستم موتورخانه شما را هم کنترل کند و هر دو سیستم را از روی یک پنل کنترل نمایید. این پنل را می‌توانید بر روی موبایل، تبلت و  کامپیوتر خود مشاهده و کنترل کنید.

سیستم هوشمند استخر یا کنترل از راه دور استخر چگونه کار می‌کند.

این سیستم برای مدیریت از راه دور به یک اپلیکیشن اختصاصی که توسط گروه مهندسی صدای آب دریا طراحی و برنامه نویسی شده است کنترل می‌گردد. این سیستم به عنوان مغز استخر شما عمل می‌کند و تمامی‌دستگاه های که در موتورخانه، تصفیه خانه و محیط استخر را دارید می‌توانید توسط این سیستم کنترل نمایید.

هوشمند سازی استخر، تصفیه خانه

سیستم پاکسازی خودکار و تنظیم کلر و ph آب

شما می‌توانید مشخص کنید که پمپ های در چه ساعتی در روز فعالیت کنند که این امر علاوه بر اینکه مصرف انرژی را کاهش می‌دهد می‌تواند در زمان اجرای عملیات میزان کلر و Ph آب را اندازه گیری کند و طبق میزان مورد نیاز  که شما برای سیستم تنظیم کرده اید کلر و Ph آب استخر را تنظیم نماید.

شما میتوانید از امکان قبل از استفاده از استخر و بعد از استفاده از استخر برای حذف عوامل شیمیایی که توسط شناگر وارد آب شده  استفاده نمایید.

 

عملکرد دقیق تر سیستم کلرزنی هوشمند نسبت به کلر زن دستی !

شما برای تنظیم کلر استخر باید با استفاده از کیت های کلر میزان کلر آب را اندازه گیری کنید و با توجه به میزان کمبود یا زیاد بودن میزان کلر، کلر آب استخر خود را تنظیم کنید که باید برای این تنظیم از ماشین حساب کلر زن نمکی استفاده نمایید.

اما در سیستم هوشمند کلر آب به طور مداوم اندازه گیری می‌شود و در زمانی که کلر استخر کم یا زیاد شود سیستم به صورت اتوماتیک کلر مورد نیاز آب را تزریق می‌نماید تا کلر به مقدار مناسب برسد. این سیستم علاوه بر اینکه شما را از آزمایش دستی آب استخر راحت می‌کند به شما این امکان را می‌دهد که همیشه آب استخر در حالت تعادل شیمیایی باشد.

برای سیستم های کلرزن هوشمند پیشنهاد ما به شما استفاده از کلرزن نمکی است تا هزینه کاهش پیدا کند و میزان دقت تا چند برابر بیشتر شود.

پمپ های هوشمند استخر یعنی مصرف انرژی بهینه و عمر طولانی

هوشمند سازی استخر دارای یک مزیت بسیار بزرگ است که در طول زمان شما متوجه سود چند برابری که کرده اید می‌شوید. شما با هوشمند سازی مصرف انرژی را به صورت بسیار چشمگیری کاهش می‌دهید و قبض برق دیگر باعث نگرانی شما نمی‌شود. بحث بعدی طول عمر قطعات مکانیکی است! تصور کنید شما بدون برنامه ریزی مجبور هستید موتورخانه و تصفیه خانه خود را روشن نگه دارید. علاوه بر اینکه افزایش مصرف خواهید داشت بلکه به صورت دائم تمامی‌دستگاه ها روشن خواهند بود که این امر باعث کم شدن طول عمر دستگاه می‌شود.

شما با هوشمند سازی و استفاده از پمپ های مجهز شده به سیستم هوشمند می‌توانید مصرف انرژی خود را کاهش دهید، طول عمر دستگاه‌های خود را زیاد کنید، همیشه یک استخر پاکیزه و تمیز داشته باشید.

در زمان‌های که می‌خواهید از استخر خود استفاده نمایید را به سیستم بدهید تا همیشه از یک دمای آب مناسب  بهرمند شوید.

 

نورپردازی و هوشمند سازی

در هوشمند سازی استخر شما می‌توانید دستگاه های که خارج از سیستم تصفیه خانه و موتورخانه را هم به سیستم هوشمند خود اضافه نمایید. یکی از این موارد نورپردازی داخلی کاسه استخر و بیرون استخر است. زمانی که شما سیستم نورپردازی را هوشمند سازی می‌کنید می‌تواند از طریق یک پنل به تمامی‌دستگاه‌های موجود در محیط استخر دسترسی داشته باشید .

توجه داشته باشید که علاوه بر این شما میتونید سیستم تهویه و رطوبت سنج محیط استخر خود را هم به این سیستم اضافه نمایید تا یک استخر کاملا هوشمند داشته باشید.

تمیزکاری سیستم فیلتراسیون و پمپ ها

در حالت عادی برای تمیز کاری شما باید هفته‌ای یک الی دو بار به صورت دستی فیلترهای را روی حالت بک واش و پمپ‌ها را در صورت نیاز رسوب گیری کنید. اما برای اینکه از این موضوع راحت شوید و برای بک واش سیستم تصفیه آسوده شوید، در هوشمند سازی استخر این ویژگی برای شما در نظر گرفته شده است تا فقط با یک کلیک سیستم به صورت اتوماتیک به حالت بک واش رفته و تمامی‌ سیستم به صورت یکپارچه تمیز شود.

 

اینترنت اشیا و هوشمند سازی استخر

همانطور که در بالا گفته شد شما می‌توانید برای سیستم تصفیه‌خانه ، موتورخانه و روشنایی از سیستم IOT استفاده نمایید . سیستم IOT علاوه بر اینکه برای شما دسترسی از راه دور را فراهم می‌کند، می‌توانید سیستم خود را برای روشن و خاموش شدن زمان بندی کنید که این امر مصرف انرژی شما را کاهش می‎‌دهد.

برای تماشای نمونه این سیستم میتوانید به ویدیو زیر مراجعه کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مقاله