Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
تلفن : 73612-021

دستگاه uv استخر

در این مقاله می خواهیم در رابطه با دستگاه uv استخر توضیح دهیم. می ‌دانیم که برخورداری از یک استخر شنا، نیاز به تجهیزات و وسایل استخری متفاوت و مختلف دارد. به عبارت دیگر، یکی از مهم ترین قسمت‌های یک استخر، سیستم‌های ضدعفونی کننده تصفیه و تخلیه آن ها می‌باشند. اگر آب در مدت طولانی در استخر بی حرکت باقی بماند، کدر و آلوده می‌شود. بنابراین شفاف سازی و زلال سازی آب استخر ها بسیار مهم و ضروری می‌باشد. لذا افراد می‌بایستی با استفاده از دستگاه‌های ضدعفونی و تخلیه آب، استخر را از هرگونه مواد و ذرات جامد پاکسازی کنند.

امروزه یکی از برترین و پیشرفته ترین دستگاه های ضدعفونی استخر، دستگاه uv استخر می باشد. این سیستم تصفیه و ضدعفونی کننده در تمامی استخر ها و جکوزی ها مورد استفاده قرار می گیرد. چرا که قابلیت از بین بردن باکتری، میکروب ها و دیگر املاح موجود در آب را دارد. مسلما افراد برای پاکسازی و ضدعفونی کردن آب استخر‌های خود از اشعه فرابنفش استفاده می‌کنند.

امروزه لامپ‌های uikkv استخر این قابلیت را برای آن‌ها ایجاد کرده است. به عبارت دیگر می توان گفت ضدعفونی کردن آب استخر‌ها با استفاده از لامپ‌های دستگاه uv استخر امکان پذیر است. چرا که این دستگاه مواد لازم برای ضدعفونی کردن و تصفیه استخر را تولید می‌کند.

نصب و راه اندازی دستگاه uvبرا از بین بردن کلر  استخر بسیار آسان و راحت می‌باشد. همچنین مصرف انرژی و برق نیز در این دستگاه ها کاهش پیدا کرده است.

به همین منظور امروزه اکثر افراد در استخر و جکوزی های خود برای ضدعفونی کردن آب، از دستگاه uv استخر کمک می گیرند و استفاده می کنند. برای آشنایی بیشتر با این نوع دستگاه ضدعفونی کننده آب استخر، در ادامه مزایا و کاربرد های مختلف آن را بیان می کنیم.

 

 

 مزایای دستگاه uv

در گذشته افراد برای ضدعفونی کردن استخر های خود از مواد شیمیایی گندزدا استفاده می کردند. اما امروزه با تولید و طراحی دستگاه های مختلف تصفیه، تخلیه و ضدعفونی، گندزدایی استخر ها به راحتی انجام می شود. به عبارت دیگر می توان گفت طراحی و تولید این تجهیزات استخری به عنوان جایگزینی برای استفاده از مواد شیمیایی شناخته می شود. پس از این دستگاه ها از قابلیت و مزایای بسیاری برخوردار هستند.

لذا از مهم ترین مزایای دستگاه uv استخر می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

تصور کنید می‌خوابیم سیستم را از نوع بازسازی کنیم برای این کار بهتر است که بر روی سیستم های جدید که از طریق برنامه ریزی عصبی و شبکه ای مغز گسترش پیدا میکنند کا

  • دستگاه uv استخر از مقاومت بسیار بالایی در مقابل کلر برخوردار است. همچنین تمامی میکروب و باکتری های موجود در آب استخر با استفاده از این نوع دستگاه ضدعفونی کننده، از بین می‌روند.
  • ضدعفونی کردن آب و از بین بردن گل و لای موجود در آن، در سریع ترین زمان ممکن با استفاده از این نوع دستگاه تصفیه و ضدعفونی، انجام می‌شود.
  • هنگام ضدعفونی کردن آب با استفاده از این دستگاه، خواص فیزیکی و شیمیایی آن هیچ گونه تغییری نمی‌کند.
  • روش نصب، راه اندازی و نگهداری از دستگاه uv استخر بسیار آسان و راحت می باشد.
  • این دستگاه با شفاف سازی و پاکسازی آب از خارش پوستی و قرمز شدن چشم ها جلوگیری می کند.
  • افراد با استفاده از این دستگاه ضد عفونی کننده استخر، آب آن را شفاف می‌کنند. همچنین در کاهش استفاده از کلر نیز نقش بسیاری ایفا می‌کنند.

هر یک از وسایل در کنار مزایا و خصوصیاتی که دارند، دارای معایبی نیز می‌باشند. لذا این نوع دستگاه هم دارای عیب و نقص هایی می‌باشد. اما معایب این دستگاه در برابر مزایای آن بسیار ناچیز هستند که در ادامه آن ها را بیان می‌کنیم.

 

 

معایب دستگاه uv 

این دستگاه به دلیل اینکه در معرض رطوبت بیش از حد قرار گرفته است، در طول زمان دچار آسیب و مشکل می‌ شود. بنابراین افراد می بایستی تا حدی که امکان دارد از رسیدن رطوبت به آن جلوگیری کنند. چرا که رطوبت سبب اتصال سیم کشی این دستگاه می شود. علاوه بر این، می دانیم که نگهداری و استفاده صحیح از دستگاه یو وی استخر، از اهمیت بسیاری برخوردار است. بنابراین افراد اگر از این وسیله هنگام ضدعفونی کردن آب استخر ها به درستی استفاده نکنند، دچار آسیب و مشکل می شود. همچنین آن ها نمی توانند در مدت زمان طولانی ، استفاده مفید از این دستگاه ها داشته باشند. یکی از مهم ترین و اصلی ترین معایب دستگاه uv استخر، کم اثر شدن لامپ های این دستگاه می باشد. به عبارت دیگر می توان گفت به مرور زمان لامپ های این دستگاه کم اثر می شوند. لذا افراد باید هر چند سال یکبار به تعویض و تعمیر این لامپ ها بپردازند.

معمولاً نوع اجرا و عملکرد این نوع دستگاه های ضدعفونی استخر، بسیار مهم و ضروری می باشد. چرا که اگر نور لامپ های این نوع دستگاه به برخی از باکتری و میکروب ها نرسد، نمی تواند آن ها را از بین ببرد. پس زمانی که نور لامپ ها به عمق آب برسد، قابلیت ضدعفونی کردن کامل آن ها را دارد. در غیر این صورت این مشکل می تواند به عنوان یکی دیگر از معایب دستگاه یو وی استخر شناخته شود.

 

 نحوه نصب دستگاه uv

یکی از نکات بسیار مهم در استفاده از دستگاه های ضدعفونی کننده آب استخر، نصب و راه اندازی صحیح آن ها می باشد. چرا که نحوه نصب دستگاه uv استخر به گونه ای است که افراد می بایستی از پایه نگهدارنده برای نصب و راه اندازی آن روی دیوار و مکان مناسب، استفاده کنند. علاوه بر این، این دستگاه ها به صورت عمودی و افقی قابل نصب شدن هستند. لذا افراد اگر به صورت عمودی آن ها را نصب می کنند، لازم است جریان آب از پایین به بالا باشد‌. چرا که این گونه ضدعفونی کردن و شفاف سازی آب استخر ها بهتر انجام می شود.

پس از آنکه دستگاه بر روی پایه نگهدارنده قرار گرفت، سیم کشی و کابل کشی آن می بایستی به درستی انجام شود. علاوه بر این افراد برای روشن کردن این دستگاه در استخر خود لازم است از برق ۲۲۰ ولت استفاده کنند. پس از آن لامپ دستگاه نصب و راه اندازی می شود. اما یکی از نکات بسیار مهم هنگام نصب این قطعه و روشن کردن آن، جریان داشتن آب در مخزن دستگاه uv است. چرا که اگر آب جریان نداشته باشد و لامپ روشن باشد، احتمال سوختگی آن افزایش پیدا می کند. پس از نصب تمامی قطعات و اجزای تشکیل دهنده این دستگاه ضدعفونی، افراد می بایستی درپوش های آن را نصب کنند. سپس با روشن کردن دستگاه عملکرد آن را امتحان کنند تا از سالم بودن آن مطمئن شوند.

اگرچه نحوه نصب و راه اندازی این دستگاه آسان و راحت می‌ باشد. اما نگهداری و مراقبت از آن نیز از اهمیت بسیاری برخوردار است. پس افراد برای استفاده طولانی مدت و مفید از این دستگاه ضدعفونی می بایستی تمامی دستورالعمل های این دستگاه را که در دفترچه راهنمای آن آمده است، مطالعه کنند. سپس از مزایا و قابلیت های آن به خوبی بهره مند شوند.

 

 

ترفند های خرید دستگاه uv

می ‌دانیم که انتخاب این دستگاه ها برای ضدعفونی کردن بهتر آب استخر، از اهمیت بسیاری برخوردار است. بنابراین افراد می بایستی با رعایت نکات و ترفند های خرید دستگاه uv استخر آشنا باشند. سپس به انتخاب و خریداری این وسیله بپردازند. یکی از مهم‌ ترین ترفند های خرید این دستگاه، در نظر گرفتن کیفیت، راندمان و مقاومت هر یک از قطعات و اجزای تشکیل دهنده آن می باشد. علاوه بر این آن ها می بایستی طول عمر دستگاه و میزان مصرف انرژی و برق را هنگام خرید در نظر بگیرند. سپس این دستگاه را متناسب با نیاز خود در ابعاد و سایز های مختلف خریداری کنند.

علاوه بر این، لامپ هایی که در این دستگاه استفاده می‌ شوند، در انواع و طرح های مختلفی وجود دارند. به عنوان مثال لامپ های این دستگاه به دو دسته کم فشار و پر فشار تقسیم بندی می‌شوند. لذا افراد متناسب با استخر خود و حجم آب آن می توانند این لامپ ها را برای دستگاه یو وی انتخاب و خریداری کنند.

 

 

 عوامل موثر بر قیمت دستگاه uv 

این دستگاه ضدعفونی کننده و شفاف سازی آب، با توجه به قابلیت هایی که دارد، از قیمت متفاوتی برخوردار می باشد. به عبارت دیگر می توان گفت عوامل بسیاری در افزایش و کاهش قیمت این محصولات نقش دارند. لذا از مهم ترین عوامل موثر بر قیمت دستگاه uv استخر می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  1. نوع دستگاه ضد عفونی کننده آب استخر و برند آن
  2. اندازه پمپ و قطعات این دستگاه برای از بین بردن آلودگی و میکروب های موجود در آب استخر

علاوه بر این موارد، عوامل دیگری هم بر قیمت این دستگاه ها تاثیر گذار هستند. لذا افراد می بایستی قبل از خرید و انتخاب، علاوه بر در نظر گرفتن نیاز خود و کیفیت این محصولات، به قیمت آن ها نیز توجه کنند. همچنین راندمان و قدرت موتور این محصولات را بررسی کنند. سپس با توجه به بودجه خود این تجهیزات ضدعفونی کننده را با برترین کیفیت و مزایا خریداری کنند. همچنین با در نظر گرفتن مدت زمان گارانتی، از خدمات پس از فروش آن‌ها به خوبی بهره مند شوند. در نتیجه آب استخر خود را به بهترین شکل ممکن ضد عفونی کنند.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مقاله